www.ser.de www.ser.at www.ser.ch www.ser-solutions.com www.ser-solutions.fr www.ser-solutions.ru www.ser-solutions.pl www.ser-solutions.es www.ser-solutions.pt www.ser-solutions.com.tr www.ser-solutions.nl www.ser-solutions.cn www.ser.ae

Doxis4 arşivi "powered by SAP NetWeaver"

SAP belgeleri ve verileri için SER arşivli ILM

(04.10.2014 - Bonn) Doxis4 arşivi, SAP belgelerini ve verilerini güvenli bir şekilde uzun süreli arşivleyebildiğini, SAP'ın resmi test prosedüründe tekrar tekrar kanıtlamıştır. SAP SE, Doxis4 HCS 7.02 ve Doxis4 webDAV Connector for ILM 01.00 arşiv arabirimlerinin SAP NetWeaver ile entegrasyonunu sertifikalandırmıştır. Böylece SAP kullanıcıları, SAP sistemlerindeki belgelerin ve verilerin SER'in Doxis4 arşivinde güvenli ve yüksek performanslı bir şekilde kaydedildiğine dair tekrar onay almıştır.


SER tarafından sunulan, ArchiveLink üzerinden SAP'tan arşivleme yapan, standart arabirim Doxis4 HTTPContentServer (HCS) yeniden bir sertifikaya layık görülmüştür (SAP Spesifikasyonu BC-AL 6.20 uyarınca). Bunun yanı sıra ilk defa sertifikalandırılan Doxis4 webDAV Connector for ILM arabirimi (SAP Spesifikasyonu BC-ILM 3.0 uyarınca), arşivlenen SAP içerikleri için saklama sürelerinin tanımlaması sayesinde aktif bir Retention Management'ı mümkün kılmaktadır.

SER Software Technology GmbH'nın genel müdürü ve SER'in geliştirme müdürü Klaus Eulenbach "Doxis4 arşivimiz, SAP SE'nin fonksiyon bakımından zorlu test senaryolarında yeniden başarı sergilediğinden ve Powered by SAP NetWeaver etiketini taşımaya layık görüldüğünden mutluluk duyuyoruz" dedi. "SAP ERP sistemi, birçok müşteri için iş süreçlerini görüntüleyen merkezi uygulamadır. SAP sisteminin performansını sağlamak için SAP veri tabanının yükü düzenli olarak hafifletilmelidir. Bunun için tamamlanan iş periyotlarının veya tamamlanan iş süreçlerinin verileri, bir arşive depolanır. Müşterilerimiz, Doxis4 arşivinin ilgili arabirimleri ile (Doxis4 HCS 7.02 ve Doxis4 webDAV Connector for ILM 01.00) SAP sistemlerinin yüksek performansını koruyabilir ve artık arşivlenen SAP belgeleri için saklama sürelerini de aktif bir şekilde yönetebilir."

SAP'ın klasik ArchiveLink arabirimi, SER'in standart arabirimi Doxis4 HCS ile birlikte saklama görevini kontrol etmek için henüz hiçbir fonksiyon öngörmemektedir. Buna yönelik fonksiyonlar ancak ek SAP bileşeni SAP NetWeaver ILM ile sunulmaktadır. Doxis4 WebDAV Connector for ILM, SAP bileşenine saklama kontrolü için fonksiyonlar ve düzenlenmiş bir Retention Management içeren bir WebDAV belleği kazandırmıştır. Bu, SAP SE'nin BC-ILM 3.0 spesifikasyonu ile uyumlu bir şekilde gerçekleşmektedir.

SAP için Information Lifecycle Management

Doxis4 WebDAV Connector for ILM, SAP sistemi tarafından aktarılan saklama parametrelerini değerlendirir ve bunları Doxis4'ün Retention Service'i için uygun ayarlara dönüştürür. Bu şekilde bir yandan SAP veri tabanından arşivlenen veriler, zamanından önce silinmeye karşı korunabilir. Öte yandan saklama parametreleri, ArchiveLink spesifikasyonu uyarınca Doxis4 HTTPContentServer ile arşivlenen belgeler ve baskı listeleri için de uygulanabilir.

Doxis4 WebDAV Connector for ILM aşağıdakileri sunar:

  • SAP verilerini standart bir biçimde arşivlemek için fonksiyonlar
  • SAP verileri ve SAP belgeleri için tek tip Retention Management
  • Eski SAP sistemlerini kapatmak için yeni seçenekler

Saklama kontrolü için uygulama durumları arasında örneğin ticari işletmelerde fatura gibi belgelerin düzenli olarak büyük miktarlarda üretildiği muhasebe işlemleri yer almaktadır. Bu tür veriler için saklanmalarına yönelik olarak yasal kurallar mevcuttur. SAP NetWeaver ILM, bu kuralları belirli dosya türlerine tahsis edilebilen kontrol alanları üzerinden ve saklama kuralları üzerinden yerine getirir. Bir belge ancak bitiş tarihi geldiğinde silinebilir. Hukuki nedenlerden dolayı da belgeler için silme süreleri belirlemek gerekebilir. Bazı belgeler, devam eden davalar için önemlidir. Bu tür belgeler, davaya bağlı bir engel ile ayarlanabilir ve bu durumda bu belgeler ancak davalar sonlandığında ve engel kaldırıldığında silinebilir.

Basın yetkilisi

Basın sorularınız için, bize e-posta veya telefon yoluyla ulaşa bilirsiniz.

SER Solutions Deutschland GmbH
Halkla İlişkiler
Joseph-Schumpeter-Allee 19
D-53227 Bonn
www.ser.de
presse@ser.de

iletişim partneri

Bayan Bärbel Heuser-Roth
e-mail: baerbel.heuser-roth@ser.de
Telefon: +49 (0) 228 90896 220

SER Group Hakkında

SER, tüm bilgi lojistiği konularında komple Enterprise Content yönetim çözümleri sunan Avrupa'nın en büyük yazılım üreticisidir*. SER, kendisine ait olan 22 uluslararası lokasyonda 15 kuruluşta 550'in üzerinde çalışanla müşterilerine yerinde kişisel danışmanlık, uygulama ve bakım hizmetleri sunmaktadır. Bunun yanı sıra deneyimli ortaklardan oluşan bir ağı mevcuttur. Dünya genelinde 1 milyon'in üzerinde kullanıcı ile yarısı DAX-30 şirketi olmak üzere 2.000'den fazla referans, SER'in müşterileri arasında yer almaktadır.

SER, {ser::jahre_sde}} yıldır her sektörde yer alan şirketler için "Made in Germany" yazılımlar geliştirmektedir. Komple servis odaklı Doxis4 iECM-Suite, teknoloji bakımından bir kilometre taşıdır ve her türlü ECM senaryosu için esnek imkanlar sunmaktadır. Sunulan çözümler arasında elektronik arşivleme ve doküman yönetimi, elektronik dosyalar ve iş akışı, otomatik gelen posta işlemleri ve e-posta arşivleme yer almaktadır.

* Güncel olarak yayınlanan bilançolara göre SER; ciro, brüt kazanç, faaliyet geliri ve çalışan sayısı bakımından Avrupalı ECM üreticileri arasında 1. sırada yer almaktadır.