www.ser.de www.ser.at www.ser.ch www.ser-solutions.com www.ser-solutions.fr www.ser-solutions.ru www.ser-solutions.pl www.ser-solutions.es www.ser-solutions.pt www.ser-solutions.com.tr www.ser-solutions.nl www.ser-solutions.cn www.ser.ae

Doxis4 BPM – tasarımla çeviklik

Prömiyer: SER, tamamıyla yeni geliştirilmiş olan Business Process Management'ı tanıtıyor

(11.02.2015 - Bonn) SER, yeni Doxis4 Business Process Management (BPM) ile iş süreçlerinize daha fazla çeviklik kazandırıyor. Böylece şirketler, süreçlerde Compliance'dan ödün vermeden değişen çerçeve koşullarına daha hızlı tepki verebilir. Klasik BPM yazılımına kıyasla yeni Doxis4 Task & Process Management, duruma göre olan görevlerin yanı sıra standartlaştırılmış ve otomatik hale getirilmiş olan iş süreçlerinin, sadece tek bir yazılım ile esnek bir şekilde kombine edilebilir biçimde yerine getirilmesini sağlamaktadır. Böylelikle Doxis4, insanları, bilgileri ve işlemleri tek bir süreçte bir araya getirir.


Gelecekte piyasada başarılı bir şekilde faaliyet göstermek isteyenlerin çevik ve akıllı süreçlere ihtiyacı var. Geleneksel BPM sistemleri yeterince esnek değil ve fazla karmaşık. Organizasyonları aylarca durduran BPM projeleri, hızlı piyasa gelişmeleri bakımından imkansızdır. Başarıyı getiren temel etmenlerden birisi, süreç değişikliklerine hızlı tepki vermek ve iş akışlarını sürekli olarak uyarlamaktır. Bu nedenle SER, Doxis4 BPM ile şirketlerin ilk defa iş süreçlerinin standartlaştırma derecesini esnek bir şekilde belirleyebildikleri ve ad-hoc görev ve işlemlerden modele dayalı BPM'ye akıcı bir geçiş gerçekleştirebildikleri entegre edilmiş bir yazılım çözümü geliştirmiştir. Şimdiye dek bu gereksinimleri yerine getirmek için farklı sistemler gerekiyordu.

İki yöntem - bir yazılım

Doxis4 BPM, normatif ve adaptif BPM'yi bir yazılımda sunar. Böylece "Ya...ya..." durumu "Hem...hem de..." durumuna dönüşür. Hatta ortak teknoloji temeli sayesinde iki yöntem, tek bir süreçte birbiriyle kombine edilebilir. Belirli kısımların bir süreç modelinde önceden tanımlanamayan veya tanımlanmayacak olan durumlarda, bu işlem ad-hoc uygulanır.

BPM-Prozessarten mit Doxis4

Doxis4, tüm süreç türü kapsamını destekler

Kim hangi işi yapıyor?

Doxis4 BPM tüm faaliyetleri, bilgileri ve bilgi erişimlerini belgeler ve "Şu anda kim hangi görevi düzenliyor?" sorusunu cevaplar. Böylece görevlerin ve süreçlerin takip edebilirliği sağlanır ve uyumluluk her zaman yerine getirilir. Ancak çoğu zaman geçici olarak yapıldığı gibi e-posta üzerinden görev kontrolü, mutlaka koordine edilmemiş ve şeffaf olmayan işlemlere, tek tip olmayan dosya sürümlerine ve son olarak da eksik verimliliğe ve uyumluluğa neden olur.

Yeniden kullanılabilir süreç bilgileri

Doxis4 BPM'nin temel bir avantajı, süreç bilgilerinin yeniden kullanılabilmesidir. Ad-hoc planlanan işlemler tekrarlandığında, bu işlemler kolay ve hızlı bir şekilde standart haline getirilebilir veya "Copy & paste" (kopyala ve yapıştır) aracılığıyla benzer işlemler için kullanılabilir. Süreç bilgileri, iş arkadaşları için de olmak üzere çoğaltılabilir hale gelir.

Süreçler ve bilgiler bir arada

SER, bilgileri ve süreçleri tek bir yazılımda bir araya getirir. BPM, Enterprise Content Management çözümü Doxis4'ün ayrılmaz bir parçasıdır, ancak "stand-alone" (bağımsız) olarak da kullanılabilir. Böylece süreçler esnasında belgeler, e-postalar, elektronik dosyalar, komple işlemler veya ERP ve CRM gibi bağlı olan üçüncü sistemlerden veriler olsun süreç ile ilgili gerekli olan tüm bilgiler mevcuttur. Enterprise Content Management hiçbir engel olmadan entegre edilemeseydi, çalışanlar süreç ile ilgili bilgileri başka sistemlerden kendileri aramak zorunda kalırdı ve bu da oldukça zahmetli bir iş olurdu.

Doxis4 BPM'nin resmi ürün tanıtımı, Almanya, Avusturya ve İsviçre için merkezi bir etkinlik çerçevesinde 26 Mart 2015 tarihinde Bonn'da gerçekleştirilecektir.

Basın yetkilisi

Basın sorularınız için, bize e-posta veya telefon yoluyla ulaşa bilirsiniz.

SER Solutions Deutschland GmbH
Halkla İlişkiler
Joseph-Schumpeter-Allee 19
D-53227 Bonn
www.ser.de
presse@ser.de

iletişim partneri

Bayan Bärbel Heuser-Roth
e-mail: baerbel.heuser-roth@ser.de
Telefon: +49 (0) 228 90896 220

SER Group Hakkında

SER, tüm bilgi lojistiği konularında komple Enterprise Content yönetim çözümleri sunan Avrupa'nın en büyük yazılım üreticisidir*. SER, kendisine ait olan 22 uluslararası lokasyonda 15 kuruluşta 550'in üzerinde çalışanla müşterilerine yerinde kişisel danışmanlık, uygulama ve bakım hizmetleri sunmaktadır. Bunun yanı sıra deneyimli ortaklardan oluşan bir ağı mevcuttur. Dünya genelinde 1 milyon'in üzerinde kullanıcı ile yarısı DAX-30 şirketi olmak üzere 2.000'den fazla referans, SER'in müşterileri arasında yer almaktadır.

SER, {ser::jahre_sde}} yıldır her sektörde yer alan şirketler için "Made in Germany" yazılımlar geliştirmektedir. Komple servis odaklı Doxis4 iECM-Suite, teknoloji bakımından bir kilometre taşıdır ve her türlü ECM senaryosu için esnek imkanlar sunmaktadır. Sunulan çözümler arasında elektronik arşivleme ve doküman yönetimi, elektronik dosyalar ve iş akışı, otomatik gelen posta işlemleri ve e-posta arşivleme yer almaktadır.

* Güncel olarak yayınlanan bilançolara göre SER; ciro, brüt kazanç, faaliyet geliri ve çalışan sayısı bakımından Avrupalı ECM üreticileri arasında 1. sırada yer almaktadır.