www.ser.de www.ser.at www.ser.ch www.ser-solutions.com www.ser-solutions.fr www.ser-solutions.ru www.ser-solutions.pl www.ser-solutions.es www.ser-solutions.pt www.ser-solutions.com.tr www.ser-solutions.nl www.ser-solutions.cn www.ser.ae

Doxis4 ile hibrit BPM, çevik ve modele dayalı süreçlerin yanı sıra BPM ve ECM'yi bir araya getirir.

Başarılı Doxis4 BPM prömiyeri

(07.04.2015 - Bonn) Modele dayalı (kural tabanlı) ve çevik (esnek) süreçlere hakim olan hibrit BMP sistemleri, geleceğin çözümüdür. Bunu analistler ve Berater Gartner und Zöller & Partner da Bonn'daki Doxis4 BPM prömiyerinde onaylamıştır. Hibrit Doxis4 BPM, her iki dünyanın en iyi yanlarını teknolojik bir platform üzerinde tek bir yazılımda bir araya getirir. Gelecek BPM yazılımı nesilleri için örnek bir model. 


Almanya, Avusturya, İsviçre, Polonya, Benelüks, Fransa, İspanya ve İtalya'dan 200'ün üstünde katılımcı sanat müzesinde Doxis4 BPM'nin ilk defa canlı tanıtımına eşlik etmek için SER'in Bonn'daki yeni BPM yazılımı prömiyerine geldi. Konferans salonu son koltuğa kadar doldu. SER buna paralel olarak Livestream (canlı yayın akışı) üzerinden isteğe bağlı olarak Almanca veya İngilizce olarak etkinliğe sanal katılımcı imkanı sundu ve ilgili kişiler bu imkandan tüm etkinlik boyunca aktif bir şekilde yararlandı. SER'in danışmanları ve ECM uzmanları, yeni bir Business Process Management yazılımı neslinin çok yönlü yanlarını tanıttı. SER çözüm danışmanları, canlı tanıtımlarla kural tabanlı bir tedarik sürecini ve yeni Doxis4 Task & Process Management ile etkinlik alanında tipik bir görev planlaması sunumu yaptı.

SER Grubu'nun yönetici ortağı Manfred Zerwas, yeni Doxis4 BPM'nin temel noktalarını tanıttı: Hibrit yazılım olarak, adaptif ve normatif BPM'nin yanı sıra ECM & BPM'yi tek bir teknoloji platformunda bir araya getirir ve bu şekilde esnek Ad-hoc süreçlerden standart haline getirilmiş süreçlere akıcı bir geçiş imkanı sunar. Manfred Zerwas, SER'in entegre edilmiş BPM çözümü konseptini "ECM ve BPM'yi bir madalyonun iki yüzü olarak değerlendiriyoruz" şeklinde açıkladı. Zerwas "Tüm ECM & BPM fonksiyonları sadece tekbir çalışma yeri yazılımı ile kullanılabilir. Bu da esnek başlangıç ve genişletme stratejilerini mümkün kılar. Mümkün olduğu kadar özgürlük, gerekli olduğu kadar kural, bizim felsefemiz bu" dedi.

Bonn'daki Doxis4 Launch Event'te uzman gurubu, soldan sağa: Marc Kerremans, Gartner; Dr. Gregor Joeris, SER; Bernhard Zöller, Zöller & Partner und Moderator Markus D. Hartbauer, SER

Yetkili kişiler ve bilgi işçileri için hibrit sistemler

IT danışmanları, analizlerinde piyasada hem yoğun bir şekilde düzenlenmiş süreçleri (Production) hem de adaptif Case Management'ı (ad hoc) destekleyen hibrit çözümlere yönelik ihtiyaç olduğunu onayladı. Gartner'da Research Director Marc Kerremans konuşmasında günümüzde çok fazla standart haline getirilen iş süreçlerinin azaldığını ve daha fazla miktarda düzenlenmemiş görevlerin yerine getirilmesi gerektiğini belirtti. Ancak verimliliği arttırmak ve Compliance'ı sağlamak için elbette standart haline getirilmiş süreçler de BPM tarafından desteklenmeye devam edilecek. Fakat aynı zamanda önceden tanımlanmış akışların olmadığı, özel görevlerin de daha iyi desteklenmesi gerekiyor. Kerremans, bununla ilgili olarak örneğin hastanelerde olduğu gibi hibrit bir yaklaşımı ele aldı. Hastaların hastaneye varışından tedaviye kadar bir takım yapılandırılmış akış mevcuttur, ancak bunların yanı sıra vakaya göre bireysel işlemler de gerçekleştirilmektedir. Bunların ikisi bir arada, hibrit bir süreç oluşturur.

Zöller & Partner firmasının genel müdürü Bernhard Zöller de bugün bir BPM sistemi ile farklı kullanıcı gruplarını ihtiyaçlarının yerine getirilmesi gerektiğini vurguladı. "Benim hoşuma giden, prensip olarak ikisini bir araya getiren hibrit iş akışı kavramı." Şimdiye dek bu, piyasada ayrılıyordu. Bernhard Zöller, konuşmasında diğer bir ağırlık noktasına daha parmak bastı: "Bizim için DMW veya ECM, dijital süreçler konusuyla ayrılmaz bir şekilde bağlıdır". Bernhard Zöller'e göre günümüzde evden veya müşteriden çalışmak gibi yeni çalışma konseptleri, sadece kağıt kullanılmayan bir iş dünyasında mümkündür. Bu nedenle onun için iş akışı ve gelecekte bir arada çalışma konuları, eskiden analog olan belgelerin dijitalleştirilmesi konusu yakından birbirine bağlı. BPM projelerinin başarılı olması için diğer bir koşulunun da kullanıcılarının erkenden dahil edilmesi olduğunu belirtti. Nihai kullanıcı ve bu kullanıcının bölümünün yanı sıra şirketin genelinin bu uygulamalardan tam olarak nasıl yararlanacağı, her zaman bildirilmelidir.

Odak noktası olarak BPM ile uzman katılımcılar

Teori, piyasa analizleri, ürün tanıtımı ve canlı sunum karışımı, katılımcılar tarafından oldukça beğenildi: HANSA-FLEX AG'den Verena Köhler "Özellikle önce teknolojiyi tanıtan ve ardından ürünü canlı bir tanıtımda gösteren Sayın Dr. Joeris'in konuşması ilgilimi çekti" dedi. Union IT-Services GmbH firmasından Ingo Schäfer "İş akışı projemize dahil edebileceğimiz birçok fikir elde ettik" şeklinde konuştu. DHL Express Global Head Office'ten Martin Treder de aynı sonuca vardı: "Firma olarak Doxis4 ürününü, bugünün çerçevesinin ötesinde nasıl kullanabileceğimize dair çok sayıda fikir elde ettim."

Basın yetkilisi

Basın sorularınız için, bize e-posta veya telefon yoluyla ulaşa bilirsiniz.

SER Solutions Deutschland GmbH
Halkla İlişkiler
Joseph-Schumpeter-Allee 19
D-53227 Bonn
www.ser.de
presse@ser.de

iletişim partneri

Bayan Bärbel Heuser-Roth
e-mail: baerbel.heuser-roth@ser.de
Telefon: +49 (0) 228 90896 220

SER Group Hakkında

SER, tüm bilgi lojistiği konularında komple Enterprise Content yönetim çözümleri sunan Avrupa'nın en büyük yazılım üreticisidir*. SER, kendisine ait olan 22 uluslararası lokasyonda 15 kuruluşta 550'in üzerinde çalışanla müşterilerine yerinde kişisel danışmanlık, uygulama ve bakım hizmetleri sunmaktadır. Bunun yanı sıra deneyimli ortaklardan oluşan bir ağı mevcuttur. Dünya genelinde 1 milyon'in üzerinde kullanıcı ile yarısı DAX-30 şirketi olmak üzere 2.000'den fazla referans, SER'in müşterileri arasında yer almaktadır.

SER, {ser::jahre_sde}} yıldır her sektörde yer alan şirketler için "Made in Germany" yazılımlar geliştirmektedir. Komple servis odaklı Doxis4 iECM-Suite, teknoloji bakımından bir kilometre taşıdır ve her türlü ECM senaryosu için esnek imkanlar sunmaktadır. Sunulan çözümler arasında elektronik arşivleme ve doküman yönetimi, elektronik dosyalar ve iş akışı, otomatik gelen posta işlemleri ve e-posta arşivleme yer almaktadır.

* Güncel olarak yayınlanan bilançolara göre SER; ciro, brüt kazanç, faaliyet geliri ve çalışan sayısı bakımından Avrupalı ECM üreticileri arasında 1. sırada yer almaktadır.