www.ser.de www.ser.at www.ser.ch www.ser-solutions.com www.ser-solutions.fr www.ser-solutions.ru www.ser-solutions.pl www.ser-solutions.es www.ser-solutions.pt www.ser-solutions.com.tr www.ser-solutions.nl www.ser-solutions.cn www.ser.ae

SER Solutions, yeni burs yılında Bonn-Rhein-Sieg Yüksekokulu'nda 30 öğrenciye bir Almanya bursu ile destek oldu.

30 genç yetenek için 30 mavi balon

(15.05.2015 - Bonn) 13 Mayıs 2015 tarihinde SER Solutions'ın Bonn'daki merkezinde 30 mavi balon uçuruldu. Balonlar, başvuru aşamasında Almanya bursu çerçevesinde bir şirketin örnek niteliğindeki angajmanını simgeledi: Bonn'lu yazılım üreticisi, sunduğu teşvik çerçevesinde verdiği burs sayısını ondan 30'a çıkardı.


Böylelikle SER, yüksekokulun Almanya Burs Programını 54.000 Euro değerinde destekledi. Bu tutar ile üniversitede üstün başarı sergileyen ve örnek niteliğinde sosyal veya toplumsal angajman gösteren 30 öğrenciye destek olunacak. Birliğin Almanya bursu için sağladığı yardımlar ile bu tutar iki katına, 108.000 Euro'ya çıkmakta ve bu tutarın tamamı öğrencilere yüksek öğrenimlerini finanse etmek için sunulmaktadır. Bu öğrencilere bir sene boyunca her ay 300 Euro verilecek.

30 Luftballons für 30 von SER gesponsorte Deutschlandstipendien

30 genç yetenek için 30 mavi balon: (soldan sağa) Sabine Baumgartner (Almanya Bursu Koordinatörü), Fidegnon Witte (Fundraising Yöneticisi), Udo Scheuer (Zentrum für Wissenschafts- und Technologietransfer, ZWT Yöneticisi), Kurt-Werner Sikora (SER'de Yönetici Ortak), Reiner Clement (Bonn-Rhein-Sieg Yüksekokulu Başkan Yardımcısı), Carolin Grätz (SER Personel Yöneticisi) [Fotoğraf: Eva Tritschler]

SER, Avrupa'da 20 merkezde 15 şirkette 500 çalışan ile bilgi lojistiği alanında komple Content-Management çözümleri için Avrupa'nın en büyük yazılım üreticisi. SER, Bonn'a taşındıktan sonra şirket için bu bölgede de sosyal angajman göstermek ve gençleri teşvik etmek önem taşıyordu. SER Genel Müdürü Kurt-Werner Sikora bununla ilgili olarak şunları söyledi: "Şirket Günü'nde fuarcı olarak çok sayıda iyi öğrenciyle tanıştık. Bunlardan bazıları artık bizde çalışıyor. İyi olan tüm öğrencileri işe alamayız, ancak burslarla çok sayıda öğrenciyi teşvik edebilir ve bu şekilde öğrenimlerine destek olabiliriz." Sikora, Almanya burslarına sponsor olurken bunu sadece potansiyel çalışanlar bulma veya şirketin imajını yükseltme imkanı olarak görmüyor. Kendisi şirketlerin eğitimi teşvik ederek topluma ve bulunduğu bölgeye bir şeyler geri vermekle yükümlü olduğuna inanıyor.

Bursu alanlar için bu teşvik, diploma alma yolunda çok önemli bir yapboz parçası. Başkan Yardımcısı Reiner Clement'e göre bir burs aynı zamanda bireysel performansa yönelik büyük bir takdir. Bu tür bir takdir de ilgili kişinin kendi tutumunu etkiler: "Mükemmel bir eğitim sayesinde yenilikler yaratan ve toplumu sürdürülebilir bir şekilde etkileyen genç ve yetenekli insanlar, Almanya'nın sahip olduğu en önemli cevherdir".

SER Solutions ve Bonn-Rhein-Seig Yüksekokulu gelecekte başka alanlarda da yakın işbirliği yapmak istiyor. Rheinbach ve Sankt Augustin'de yeni binalar tamamlandıktan sonra 2017'de şirketlerle birlikte ve özellikle bölgede uygulama odaklı araştırma konusunda çalışmaya başlayacak olan Yüksekokuldaki Zentrum für Anwendungsorientierte Forschung (ZAF) (Uygulama Odaklı Araştırma Merkezi) için ilgi büyük. Bununla ilgili olarak SER ve Yüksekokul arasında görüşmeler devam ediyor.

Basın yetkilisi

Basın sorularınız için, bize e-posta veya telefon yoluyla ulaşa bilirsiniz.

SER Solutions Deutschland GmbH
Halkla İlişkiler
Joseph-Schumpeter-Allee 19
D-53227 Bonn
www.ser.de
presse@ser.de

iletişim partneri

Bayan Bärbel Heuser-Roth
e-mail: baerbel.heuser-roth@ser.de
Telefon: +49 (0) 228 90896 220

SER Group Hakkında

SER, tüm bilgi lojistiği konularında komple Enterprise Content yönetim çözümleri sunan Avrupa'nın en büyük yazılım üreticisidir*. SER, kendisine ait olan 22 uluslararası lokasyonda 15 kuruluşta 550'in üzerinde çalışanla müşterilerine yerinde kişisel danışmanlık, uygulama ve bakım hizmetleri sunmaktadır. Bunun yanı sıra deneyimli ortaklardan oluşan bir ağı mevcuttur. Dünya genelinde 1 milyon'in üzerinde kullanıcı ile yarısı DAX-30 şirketi olmak üzere 2.000'den fazla referans, SER'in müşterileri arasında yer almaktadır.

SER, {ser::jahre_sde}} yıldır her sektörde yer alan şirketler için "Made in Germany" yazılımlar geliştirmektedir. Komple servis odaklı Doxis4 iECM-Suite, teknoloji bakımından bir kilometre taşıdır ve her türlü ECM senaryosu için esnek imkanlar sunmaktadır. Sunulan çözümler arasında elektronik arşivleme ve doküman yönetimi, elektronik dosyalar ve iş akışı, otomatik gelen posta işlemleri ve e-posta arşivleme yer almaktadır.

* Güncel olarak yayınlanan bilançolara göre SER; ciro, brüt kazanç, faaliyet geliri ve çalışan sayısı bakımından Avrupalı ECM üreticileri arasında 1. sırada yer almaktadır.