www.ser.de www.ser.at www.ser.ch www.ser-solutions.com www.ser-solutions.fr www.ser-solutions.ru www.ser-solutions.pl www.ser-solutions.es www.ser-solutions.pt www.ser-solutions.com.tr www.ser-solutions.nl www.ser-solutions.cn www.ser.ae

SER, Xuzhou'daki CUMT Yüksekokulu ile işbirliği yapıyor

Çince Doxis4 ve Çinli üniversite öğrencileri için teşvik programları

(06.11.2014 - Bonn) SER Group, Xuzhou'da bulunan Çin Madencilik ve Teknoloji Üniversitesi (CUMT) ile işbirliğine başladı. Hedefler arasında SER yazılımının Çince'ye dil ve kavram olarak yerelleştirilmesi ve Çin'de bulunan Alman ve uluslararası bağlı kuruluşlar için SER yazılımının kullanımı bakımından personel kaynakları olarak Çinli üniversite öğrencilerinin yurt dışında kalmaları için teşvik programları yer almaktadır.


SER Group şirket yönetiminin sözcüsü Kurt-Werner Sikora, 21 - 22.10.2014 tarihleri arasında Xuzhou'da bulunan Çin Madencilik ve Teknoloji Üniversitesi'ni (CUMT) ziyaret etti. CUMT, "211 Projesi"nde 1995 yılından beri Çin'de devlet tarafından özel olarak teşvik edilen elit üniversiteler arasında yer almaktadır ve Çin'in en önemli 100 üniversitesinden biridir.

İşbirliğinin temelini know-how aktarımının yanı sıra iş dünyaları ve iş dünyalarındaki iş süreçlerine yönelik kültürler arası alışveriş oluşturmaktadır. CUMT mezunlarına ilave kalifikasyon ile anavatanları olan Çin'de uluslararası şirketlerin bağlı kuruluşlarında cazip görevler üstlenme imkanı sunulacak. Diğer bir hedef ise SER yazılımının Çinli şirketlerde idari görevlere ve özel iş akışlarına uyarlanmasıdır. Xuzhou'daki görüşmelerde önemli bir nokta "Uygulama yazılımını yerelleştirmek, aynı zamanda iş kültürü bakımından adapte etmek demektir" olmuştur.

SER, Çin'de şubeleri olan müşterilerine hem en iyi şekilde uyarlanmış olan bir ECM yazılımı sunmak hem de ECM projelerinin uygulanması ve yazılımın yerinde kullanımı için çok iyi bir kalifikasyona sahip personel kaynakları sağlamak istemektedir.

Memorandum of Understanding imzalandı

Ziyaret çerçevesinde Kurt-Werner Sikora ve üniversitenin rektörü Ge Shirong, Çinli üniversite ve Alman şirketler grubu arasındaki işbirliğine (MoU) yönelik olarak ortak bir memorandum imzaladı. Toplantılara Çin tarafından başkalarının yanı sıra üniversitenin parti ve hükümet işleri bürosunun, bilim ve teknoloji araştırma enstitüsünün, yabancı dil enstitüsünün, bilgisayar kolejinin ve uluslararası değiş tokuş dairesinin yetkilileri katılım göstermiştir.

Memorandumun içeriği önemli konular arasında aşağıdakiler yer almaktadır:

  • CUMT, ECM yazılımının İngilizce'den/Almanca'dan Çince'ye çevrilmesi ve yazılımın Çin piyasasının taleplerine uyarlanması konusunda SER'e destek olacak.
  • Bunun için SER ve CUMT, üniversitede ortak bir ECM laboratuvarı açacak.
  • Eşit olarak üç Çin ve üç Alman mezundan oluşan ekipler, yazılımın Çin'in iş dünyasına adapte edilmesini sağlayacak.
  • SER işletme enformatiği, teknik enformatik, dil bilimleri ve işletme ekonomisi alanlarında seçilen, iyi performans sergileyen üniversite öğrencilerine burslar sunacaktır.
  • SER bu çerçevede Almanya'da altı veya on iki aylık yurt dışı dönemi ve/veya yurt dışı stajı için masrafları üstlenecek.
  • SER, Almanya'da kalış esnasında iki dilli lisans/yüksek lisans programlarını veya staj raporlarını destekleyecek.

Basın yetkilisi

Basın sorularınız için, bize e-posta veya telefon yoluyla ulaşa bilirsiniz.

SER Solutions Deutschland GmbH
Halkla İlişkiler
Joseph-Schumpeter-Allee 19
D-53227 Bonn
www.ser.de
presse@ser.de

iletişim partneri

Bayan Bärbel Heuser-Roth
e-mail: baerbel.heuser-roth@ser.de
Telefon: +49 (0) 228 90896 220

SER Group Hakkında

SER, tüm bilgi lojistiği konularında komple Enterprise Content yönetim çözümleri sunan Avrupa'nın en büyük yazılım üreticisidir*. SER, kendisine ait olan 22 uluslararası lokasyonda 15 kuruluşta 550'in üzerinde çalışanla müşterilerine yerinde kişisel danışmanlık, uygulama ve bakım hizmetleri sunmaktadır. Bunun yanı sıra deneyimli ortaklardan oluşan bir ağı mevcuttur. Dünya genelinde 1 milyon'in üzerinde kullanıcı ile yarısı DAX-30 şirketi olmak üzere 2.000'den fazla referans, SER'in müşterileri arasında yer almaktadır.

SER, {ser::jahre_sde}} yıldır her sektörde yer alan şirketler için "Made in Germany" yazılımlar geliştirmektedir. Komple servis odaklı Doxis4 iECM-Suite, teknoloji bakımından bir kilometre taşıdır ve her türlü ECM senaryosu için esnek imkanlar sunmaktadır. Sunulan çözümler arasında elektronik arşivleme ve doküman yönetimi, elektronik dosyalar ve iş akışı, otomatik gelen posta işlemleri ve e-posta arşivleme yer almaktadır.

* Güncel olarak yayınlanan bilançolara göre SER; ciro, brüt kazanç, faaliyet geliri ve çalışan sayısı bakımından Avrupalı ECM üreticileri arasında 1. sırada yer almaktadır.