www.ser.de www.ser.at www.ser.ch www.ser-solutions.com www.ser-solutions.fr www.ser-solutions.ru www.ser-solutions.pl www.ser-solutions.es www.ser-solutions.pt www.ser-solutions.com.tr www.ser-solutions.nl www.ser-solutions.cn www.ser.ae

Gelecek için
sorumluluk üstlenmek

Sosyal sorumluluk (Corporate Social Responsibility) ve toplumsal sorumluluğun gözetilmesi, SER Group yüksek önem arz etmektedir. Özellikle yeni neslin yetişmesinin teşviki, sosyal faaliyetlerin odak noktasını oluşturur. SER, ticaret ve iş dergisi "Genç Kariyerler İş Dergisi"ne SER "Başarılı Şirket" sertifikası verdi. "Kariyer" markası çalışma dünyasında yeni bir etik anlayışını temsil eden ve mezunlara şans veren şirketleri ifade etmektedir. SER, Mesleki pratik safhasında bulunan çalışanlarıyla birlikte toplumsal ilişkilerin kurallarına uymaktadır.

Yükseköğrenimin teşviki, SER’in yanı sıra sosyal sorumlulukların yerine getirilmesi maksadıyla bilişim teknolojisi alanında mesleki yetersizlikleri gidermek için netice sağlayan bir adımdır. SER, bunlara ilaveten Wiesbaden RheinMain Yüksekokulu, Bonn-Rhein-Sieg Yüksekokulu, Berlin Teknik Yüksek Lisesi ve Ekonomi Yüksekokulu ve ayrıca Wildau Teknik Yüksekokulu (FH) ile işbirliğini sürdürmektedir. Öğrenciler farklı teşvik programlarında mesleki pratiğe bakış açısı edinmekte ve bursla desteklenmektedir.

SER, buna dayanarak ağırlıklı olarak eğitim ve gençliğe odaklanan ortak amaçlara yönelik bağımsız bir teşvik programı da yürütmektedir. Bilişim teknolojisinde 30 yıldan uzun süredir tecrübesi olan bir yazılım şirketi olan SER, bilim toplumumuzda iyi bir okul eğitimi ve mesleki eğitim sunulması gerektiğine inanmaktadır. SER’in devam niteliğinde yüksek eğitim alanlarında da girişimde bulunulmaktadır.

SER Group'un sosyal sorumluluğu hakkında daha fazla bilgi alın

SER girişimi

  • Diğer destek programlarının yanı sıra Almanya Bursu, Mesleki Pratik süreci ve kişisel eğitim ile kalifiye meslek elemanı devamının sağlanması için
  • Hayır amaçları için sunulan imkânlar, örneğin Bonn Destek Çevresi, MOMO Çocuk Bakımevi, DKMS, ident.africa uvm. ve diğerleri gibi iyi amaçlar için.
  • Spor için, örn. 1. BC Beuel, Treis-Karden Kürek Kulübü
Çocuklar çocuklara yardım ediyor – Bizim SER çocuklarımız

Çocuklar çocuklara yardım ediyor – Bizim SER çocuklarımız

SER çocukları bağışlar topluyor

Bu arada bir yıldan beri SER Avusturya’da SER elemanlarının çocuklarına doğum günlerinde 200 Euro hediye etmektedir. SER gençliği, bunun yarısını Viyana’da bulunan MOMO Seyyar Çocuk Bakımevi’ne bağışlıyor. Bu sayede toplamda 2.000 Euro tutarında bir para toplanabildi. SER çocukları, böylece ağır hasta olan çocuklara ve gençlere ve onların ailelerine çok değerli bir katkı sağlıyorlar.

"Çocuklar çocuklara yardım ediyor" aksiyonu sayesinde gelecek SER jenerasyonuna da sosyal sorumluluk bir değer olarak aktarılmaktadır. 2.000 Euro tutarındaki bağış, Viyana’da bulunan MOMO Seyyar Çocuk Bakımevi’ne gönderiliyor. MOMO Caritas’on, Caritas Socialis’in ve Seyyar Pediatrik Hemşirelik Kurumu MOKI-Wien’in bir girişimi olup ağır hasta olan çocukların ve gençlerin evde ailelerinin güveni içerisinde vakit geçirmelerine imkân sağlamaktadır. MOMO Seyyar Çocuk Bakımevi, bu aileler için gerekli olan desteği organize ediyor: Tıbbi destek, Mobil Pediatrik Hemşirelik Kurumu MOKI-Wien’in bakım desteği, psiko-sosyal danışmanlık ve gönüllü ve manevi refakat.

Bir yıl "çocuklar çocuklara yardım ediyor"

"Çocuklar çocuklara yardım ediyor" kampanyasında sağlığı iyi olmayanlara yardım edilmesi söz konusudur. Böylece şirket olarak sosyal sorumluluk üstlenmek istiyor ve bu sorumluluğu şirket sınırları içerisinde -genç SER elemanlarını da kapsayacak şekilde- yaygın hale getirmek istiyoruz" diyor SER Avusturya Müdürü Hartmut Gailer. Bir yıldan beri SER gençliği Viyana’da bulunan MOMO mobil çocuk bakımevi için para topluyor.

"Çocuklar çocuklara yardım ediyor" bağış kampanyası, çok güç ve pozitif enerji veriyor ve 2014 yılının Eylül ayında ikinci raunda başlıyor!

Siz de MOMO’yu desteklemek istiyor musunuz?

Wiens mobiles Kinderhospiz MOMO
Erste Bank / IBAN AT57 2011 1822 1426 4500 / BIC GIBAATWWXXX

"Çocuklar çocuklara yardım ediyor" kampanyası hakkında daha fazla bilgi alın