www.ser.de www.ser.at www.ser.ch www.ser-solutions.com www.ser-solutions.fr www.ser-solutions.ru www.ser-solutions.pl www.ser-solutions.es www.ser-solutions.pt www.ser-solutions.com.tr www.ser-solutions.nl www.ser-solutions.cn www.ser.ae

Yönetici ortaklar

Kurt-Werner Sikora, SER'de yönetici ortak

Kurt-Werner Sikora, SER Group'ta yönetici ortaktır, şirketler grubunun şirket yönetiminin sözcüsüdür ve kişisel birlikte çok sayıda SER yan kuruluşunun genel müdürüdür. Dünya genelinde SER Operations'ın CEO'sudur ve Shareholder Representative olarak temelde SER Group'un tamamında şirket gelişimi, finans ve personel alanlarından sorumludur.

Kurt-Werner Sikora, Berlin ve Hamburg'da ekonomi ve hukuk (ass.jur.) okudu. Ağırlık noktaları arasında başkalarının yanı sıra iktisat alanında mikro ve makro ekonomik açıların metodik ortak yönleri vardı ve hukuk alanında ise gri sermaye piyasasında (70'li yılların sonu) yatırımcıları korumak için izahname doğruluğu, açıklığı ve sorumluluğu ağırlık noktasıydı.

Kurt-Werner Sikora, mesleki kariyerinde farklı sektörlerde (yayıncılık, bankalar, hizmet sağlayıcıları) büyük şirketlerde, ilerleyen yıllarda daha yoğun olarak idari pozisyonlarda olmak üzere çok yönlü deneyimler kazanmıştır. Kendisi yurt dışında da (örn. Suudi Arabistan Krallığı, Sudan Cumhuriyeti) çalışmış ve burada bilirkişi ve kontrol görevlerini yerine getirmiştir. Kendini işine adayan, sözünü geçirme kabiliyeti olan yöneticinin mesleki hayatının odak noktasında 80'li yılların ortalarından beri neredeyse sadece IT konuları yer almaktadır. 

Oswald Freisberg, SER'de yönetici ortak

Oswald Freisberg, SER Group'ta yönetici ortaktır ve şirket yönetimi içerisinde satış bölümünden sorumludur. Kendisi kişisel birlikte birden fazla SER yan kuruluşunun genel müdürüdür. Koblenz ve Köln'de okuyarak yüksek mühendis oldu. Neredeyse hiç kimse Alman ECM piyasasını ondan daha iyi tanımıyordur: Bilgisayar tabanlı mikrofilm arşivlemesinden COM sistemlerine (Computer Output on Microfilm), ilk elektronik arşiv sistemlerinden Enterprise Content Management'a olmak üzere 30 yıldan uzun bir süre boyunca piyasa gelişmelerine aktif bir şekilde eşlik etti. Bugün 2.000'den fazla projeyle SER satış bölümünün gelişimine ve başarısına destek olarak SER şirketinin başarı olmasında önemli bir katkıda bulunmuştur. Oswald Freisberg, SER'deki kariyerinden önce hem orta ölçekli şirketlerde hem de global çapta faaliyet gösteren bir şirketler grubunda satış alanında yönetim pozisyonlarında çalışmıştır.

Hartmut R. Gailer, SER'de yönetici ortak

Hartmut R. Gailer, SER Group'ta yönetici ortam, SER Solutions Österreich GmbH'nın genel müdürdür ve 2001 yılından beri SER Grubu'nun gelişimine katkıda bulunmaktadır. Çok sayıda üyelik ile angajmanını gözler önüne sermektedir: "e-business in a new economy" komitesi, Federal Ekonomi Bakanlığı, Avusturya; "Industrial eBusiness" komitesi, Avusturya Ticaret Odası; "Technologie Offensive Kärnten" komitesi, Kärnten, Avusturya; Fellow of Department for Computer Science, Alpe-Adria Üniversitesi Klagenfurt, Avusturya; AIIM, Association for Information and Image Management, ABD & Uluslararası; WARIA, Workflow and Reengineering International Association, ABD & Uluslararası.

Hartmut R. Gailer, Klagenfurt'ta Alpe-Adria Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği ve işletme ekonomisi (pre graduate) okudu. Kariyerinde IT sektöründe Senior Management ve Business Development alanında 22 yıl, yazılım satışı ve IT çözümleri alanında 4 yıl ve IT danışmanlığı ve proje yönetimi alanında 9 yıl çalıştı. Hartmut R. Gailer, IT sektöründeki kariyerinden önce mühendislik ve boru ile tünel yapımı alanında 15 yıl danışmanlık ve proje yönetimi görevlerini üstlendi.

Manfred Zerwas, SER'de yönetici ortak

Manfred Zerwas, SER şirket yönetimi içerisinde yönetici ortak olarak pazarlama bölümünü yönetmektedir. Kendisi kişisel birlikte iki SER yan kuruluşunun genel müdürüdür. Manfred Zerwas, 20 yılı aşkın süredir orta ölçekli şirketlerde çeşitli yönetim ve idare pozisyonlarında çalışarak elde ettiği deneyimler sayesinde ECM piyasasını tanımaktadır. Piyasa gelişimine elektronik arşivlemeden belge yönetimine, iş akışından ECM'ye kadar aktif bir şekilde eşlik etmiştir. SER Group içerisinde pazarlama organizasyonunun kurulmasını büyük ölçüde teşvik etmiş ve haberleşmeyi şekillendirmiştir. Ticari eğitim aldıktan sonra Koblenz'de işletme ekonomisi okudu. Buna paralel olarak uzun yıllar boyunca büyük bir Rheinland-Pfalz'lı günlük gazete için serbest gazeteci olarak çalıştı.