www.ser.de www.ser.at www.ser.ch www.ser-solutions.com www.ser-solutions.fr www.ser-solutions.ru www.ser-solutions.pl www.ser-solutions.es www.ser-solutions.pt www.ser-solutions.com.tr www.ser-solutions.nl www.ser-solutions.cn www.ser.ae

„Sipariş referansı olan turistik faturalar için InvoiceMaster'ın uygulamaya alınmasıyla çalışan sayısı yakl. %40 ve kargo maliyetleri yakl. %57 azaltılabildi.”

Johannes Müller-Baltes, DER'de Finans ve Muhasebe Bölümü Ana Yöneticisi
DER Touristik
Şirket DER Touristik
Konu Otomatik gelen fatura işlemleri ve arşivleme.
bölüm Turistik
Personel 6.277 dünya çapında (Güncellik 2013)
Gelir 4,6 milyar Euro (Güncellik 2013)
Merkez Frankfurt am Main
uyum SAP
Proje alanı Dünya genelinde faturalar

Proje-özellikleri

Başlangıç durumu

Alman seyahat acentesi DER, 1999 yılında fatura belgelerini revizyon bakımından güvenli bir şekilde saklamak ve kağıt arşivinin yükünü hafifletmek için elektronik bir arşiv kullanmaya başladıktan sonra 2005 yılında fatura işleme süreçlerini de optimize etme kararı alındı. Otomatik hale getirmeden önce sipariş referansı olmayan faturalar, iç posta ile birlikte şirketten geçiyordu, damgalama ile onaylanıyordu ve manüel olarak SAP'a kaydediliyordu. Sipariş referansı olan turistik faturalar, kargoyla İrlanda'da Galway'e gönderiliyordu ve burada yine manüel olarak SAP'ta toplanıyordu. Açıklama süreçleri zahmetli bir şekilde posta veya iç posta aracılığıyla gerçekleştiriliyordu.

Şimdi üye ol +içerik +Content

  • Ayrıntılı Proje açıklaması
  • PDF yükleme seçenekleri
  • detaylı referans raporu indir

kayıt ol