www.ser.de www.ser.at www.ser.ch www.ser-solutions.com www.ser-solutions.fr www.ser-solutions.ru www.ser-solutions.pl www.ser-solutions.es www.ser-solutions.pt www.ser-solutions.com.tr www.ser-solutions.nl www.ser-solutions.cn www.ser.ae

Out of office – Her yerden esnek bir şekilde çalışmak için mobil ECM

Akıllı telefonlar ve tabletler için dijital evrak çantası – Doxis4 mobileCube

Çalışanlar belgelere, dosyalara, işlemlere ve görevlere hızlı erişim ihtiyacı duyduğunda, her zaman masa başında oturuyor olmayabilirler. İş seyahatlerinde, müşterilerle randevularda ve toplantılarda veya değişen yerlerde çalışmalar esnasında önemli iş evraklarına ulaşılabilmelidir ve iş süreçleri, doğrudan kararlar vererek hızlandırılmalıdır. Dijital işler, mobil işler olmadan aksar.

Mobil ECM istemcisi Doxis4 mobileCube, akıllı telefonun veya tabletin (Apple iOS veya Google Android olsun) kullanabildiği her yerde belgeler, dosyalar, işlemler ve görevler için bulunduğu yerden bağımsız kullanım imkanları ile Doxis4 iECM-Suite'u zenginleştirmektedir. Doxis4 mobileCube'un odak noktası, bilinçli olarak mobil kullanıcının tipik uygulanma durumları olacak şekilde belirlenmiştir.

Doxis4 iECM-Suite yazılımının yüksek performanslı ECM altyapısı, Doxis4 mobileCube ile bulunulan yerden bağımsız çalışmanın temelini oluşturmaktadır. Akıllı telefon ve tablet üzerinde esnek, mobil erişim imkanlarının yanı sıra başka Windows ve Web tabanlı istemciler sunulur. Böylece tüm personel ve duruma göre harici katılımcılar, aynı güncel bilgilerle çalışabilmekte ve iş durumuna göre bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon kullanabilmektedir. 

Kullanıcılar, Doxis4 mobileCube ile yoldayken rollerine ve yetkilerine bağlı olarak mevcut olan bilgilerin tamamına erişme imkanına sahiptir. Bu şekilde her zaman bilgilere erişebilir, verilmesi gereken kararları verebilir, günlük işleri yürütülebilir ve beklenmeyen zorlukların üstesinden her yerden gelebilirler.

Mobil arama & görüntüleme

Mobil istemci, prensip olarak mobil kullanım için optimize edilmiş bir şekilde olmak üzere diğer Doxis4 istemcileri ile aynı arama fonksiyonlarını sunar. Kayıtlı olan meta veriler üzerinden (dizin araması), mevcut olan belge içeriğinin tamamı üzerinden (tam metin araması) veya iki yönetimin bir kombinasyonu ile arama yapılır. Arama sonuçları, kullanılan cihazın ekran büyüklüğü için optimize edilmiş olan bir sonuç listesinde görüntülenir.

Sık kullanılan belgelere hızlı erişim için bu belgeler sık kullanılanlar olarak kaydedilebilir ve mobil cihaza aktarılabilir. Böylece kullanıcı, Doxis4'e doğrudan bağlantı olmadan erişim elde eder, örn. uçakta kullanım esnasında.

Doxis4 mobileCube, resim ve TIFF belgelerini görüntülemek için ek açıklamaları da içeren bir "on-the-fly" PDF sunumu oluşturur. Kullanılan işletim sisteminin desteklediği tüm belge biçimleri, doğrudan uygulamada görüntülenebilir. Bunların arasında PDF, Office biçimleri ve standart resim biçimleri yer almaktadır. Orijinal uygulamadan bağımsız olarak belgeleri görüntülemek için Doxis4 Imaging Service ile birlikte 300'den fazla biçim, sayfa sayfa mobil cihaza yüklenebilir ve görüntülenebilir.

Mobile kayıt & iş akışları

Mobil cihazda oluşturulan, e-posta üzerinden alınan veya başka kaynaklardan indirilen belgeler, tüm sevdiğiniz uygulamalarda içerikleri paylaştığınız gibi kolayca Doxis4 mobileCube'da Content Repository'ye kaydedilebilir.

Kullanıcılar, Doxis4 mobileCube ile yoldayken işlemlerin bir parçası olabilirler: görevleri alabilir, düzenleyebilir ve iletebilirler. Hem kişisel, hem onaylanan, hem de grup posta kutuları olmak üzere tüm posta kutularına erişim sunulur.

Doxis4 mobileCube hakkında daha fazla bilgi alın

Avantajınız

 • Belgelere, dosyalara, işlemlere ve görevlere bulunulan yerden bağımsız, mobil erişim
 • Merkezi Doxis4 Content Repository'de tek tip, güncel bilgiler her zaman kullanıma sunulur, çevrimdışı durumda da
 • Çeşitli mobil platformlar desteklenir (Apple iOS, Google Android)
 • Bilgisayar ve dizüstü bilgisayar için Windows ve Web istemcileri tek bir çözümde kullanılabilir

Beceriler & Güçlü yanlar

 • Her yerden belgelere erişim ve onaylama

  Doxis4 mobileCube'un uygulama başlangıç ekranından Doxis4'teki belgeler, işlemler ve görevler için fonksiyonlara bir işaretçi ile erişmek mümkündür: Arama, posta kutuları, dizinler ve sık kullanılanlar. Önceden yapılandırılmış olan profiller üzerinden, Doxis4'te bulunan çeşitli Content Repository'lere hızlı bir şekilde bağlantı kurulabilir. Böylece "dünyanın her yerinden" başvuruları, faturaları vs. onaylayabilir ve önemli iş evraklarına erişebilirsiniz. İş seyahatindeyken bekleme ve transfer süreleri, çalışmak için kullanılabilir. Toplantılarda veya müşterilerle randevularda da tüm önemli dosyalar ve belgeler el altındadır.

 • Kişisel çalışma alanı

  Doxis4 Content Service Bus'ta oturum açtıktan sonra Doxis4 mobileCube ile Content Repository'de iş için gerekli bilgilere doğrudan erişim sunan mobil bir çalışma alanı sunulur. Bunların arasında kişisel posta kutusunda, grup posta kutularında ve ayrıca oturum açmış olan Doxis4 kullanıcısı için serbest bırakılmış olan posta kutularında bulunan güncel görevler yer almaktadır. Belirli belgelere veya sık kullanılan arama ayarlarına hızlı erişim için kullanıcı kendi dizinlerini tanımlayabilir.

 • Mobil veri darboğazları oluşmaz

  Akıllı telefon veya tablet ile çalışmalar, çoğu zaman ağ bağlantısının kısıtlı olması veya olmaması nedeniyle gerçekleştirilemez. Doxis4 mobileCube, bu tür darboğazlar için hazırlıklıdır: Belgelerin tamamını yüklemeye alternatif olarak belgeler, mobileCube ile sayfalar halinde mobil Viewer'da (Görüntüleyici) yüklenebilir ve görüntülenebilir. Bu şekilde uzun yükleme süreleri olmadan ve asgari seviyede aktarılan veri miktarı ile kapsamlı belgeler de hızlı bir şekilde açılabilir. Doxis4 ile bağlantı mevcut değilse, kişisel sık kullanılanlar ve önceden yapılandırılmış olan dizinler çevrimdışı da kullanılabilir. 

 • Uyumluluk ve veri gizliliği

  Çalışanlar, Doxis4 mobileCube ile yoldayken de uyumluluk ve veri gizliliği ilkelerini ihlal etmeden verimli ve güvenli belge alışverişinde bulunabilir. NSA olayından sonra herkes, gizli bilgileri nereye kaydettiğine ve hangi uygulamalarla alışverişte bulunduğuna dikkat etmelidir. Merkezi Doxis4 Content Repository'de belgeler güvendedir ve nereden çalışılırsa çalışılsın, belgeler burada tutulmalıdır. Akıllı telefonun veya tabletin kaybolması durumunda da veriler, doğrudan cihaz üzerinde değil, Doxis4'te kayıtlı olduklarından güvendedir.

 • Müvekkil uyumu

  Şirketler grupları ve hukuki açıdan çok sayıda bağımsız birim barındıran orta ölçekli şirketler için müvekkil uyumu vazgeçilmezdir. Doxis4 mobileCube, müvekkilleri kapsayan bir şekilde çalışmayı destekler. Bunun için mevcut olan müvekkiller, Doxis4 mobileCube ağ geçidinde yapılandırılır. Mobil kullanım için öngörülmeyen müvekkiller, yanlışlıkla değiştirilemez.

 • Başka istemciler ve cihazlarla paralel kullanım

  Doxis4 mobileCube, Doxis4'te yer alan belgelere, dosyalara, işlemlere ve görevlere erişim sunan çok sayıda seçenekten biridir. Çalışanlar, çalışma durumu, fonksiyon ihtiyacı ve kullanım sıklığına bağlı olarak uygun Doxis4 istemcisini, Windows veya Web sürümü olarak da bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda, tabletlerde veya akıllı telefonlarda kullanabilir. Böylece güncel belge sürümleri ve görevler her zaman bulunulan yerden bağımsız bir şekilde erişilebilir ve ortak bir şekilde kullanılabilir haldedir. Roller ve yetkiler, ilgili istemci veya cihazdan bağımsız olarak merkezi, üniversal ve uyumlu bir şekilde Doxis4 cubeDesigner'da kontrol edilebilir.

Her yerde her şeyi bulun

Doxis4 mobileCube, Content Repository içerisinde oturum açmış olan kullanıcının erişim hakkına sahip olduğu tüm belgelerin aranmasını destekler. Çeşitli uygulama durumları için belgeleri meta veriler ve belge içerikleri üzerinden bulmak amacıyla uygun arama iletişim kutuları tanımlanabilir. Sonuç listeleri, otomatik olarak mobil cihazın ekran büyüklüğüne uyum sağlar. Gruplandırmalar ve filtreler, kapsamlı sonuç listelerinde de arama sonuçlarının hızlı bir şekilde görülmesini sağlar.

Test
Preview Lupe
Screen
Test
Preview Lupe
Screen

Belgeleri yoldayken kaydetme

Doxis4 mobileCube ile mobil cihazınızda oluşturduğunuz belgeleri, e-posta aracılığıyla alabilir veya başka kaynaklardan indirebilir, güvenli bir şekilde Content Repository'ye kaydedebilir ve iş arkadaşlarınızla "paylaşabilirsiniz". Belgeler kaydedildiğinde, yapılandırmaya bağlı olarak istenen belge sınıfı (örn. teklif, iş emri, fatura vb.) seçilebilir ve arşivlenecek olan belge için otomatik veya manüel olarak başka dizin kriterleri belirlenebilir. Bu şekilde belge, daha sonra da ve başka katılımcılar tarafından da kolayca tekrar bulunabilir.

Her zaman serbest bir şekilde karar verin

Her zaman ve her yerden şirketteki karar verme süreçlerine katılmak, Doxis4 mobileCube istemcisi ile çok kolay. Doxis4 mobileCube, kullanıcının Doxis4'te erişim hakkı olduğu tüm posta kutularını kullanıcıya mobil kullanım için sunar. Yeni görevlere hızlı ve kolay bir erişim sunmak için bu görevler posta kutusunda sayı bilgisi ile anlaşılır bir şekilde gösterilir. Bu şekilde örneğin bir faturayı onaylama veya bu yetkiyi bir temsilciye verme kararı, bulunulan yerden bağımsız ve hızlı bir şekilde verilebilir.

Test
Preview Lupe
Screen

Doxis4 mobileCube'a genel bakış

Mobil istemci

 • Çeşitli mobil platform için destek (Apple iOS, Google Android)
 • Apple App Store veya Google Play Store üzerinden kurulum
 • Birden fazla müvekkile ve Doxis4 sistemine erişim

Arama

 • Uygulama durumuna bağlı olarak çeşitli arama iletişim kutusunun kullanımı
 • Giriş alanları için sistem tarafında öneri değerleri ("Proposals")
 • Yapılandırılabilir sonuç listesi gösterimi ile yapılandırılmış sonuç gösterimi (seçilen tanımlayıcılar, önceden tanımlanmış gruplandırmalar)
 • "Paging" (Sayfalama) ile performans optimizasyonu – mobil cihaza paket halinde aktarım

Dizinler, sık kullanılanlar & çevrimdışı erişim

 • Sık kullanılan belgeler ve arama sorguları, kişisel sık kullanılanlar olarak kaydedilebilir
 • Başlangıç sayfasından doğrudan sık kullanılanlara ve dizinlere erişim mümkündür
 • Kişisel sık kullanılanlara ve önceden yapılandırılmış dizinlere çevrimdışı erişim
 • Çevrimdışı mod için kapsamlı yapılandırma seçenekleri (örn. görüntü kalitesi, sayfa sayısı)

Gösterim

 • Görüntü biçimlerinin PDF olarak "On-the-fly" işlenmesi
 • Belge gösterimi için kurulu uygulamaların kullanımı
 • PDF olarak gösterimlerde ek açıklama ekleme
 • Orijinal uygulamadan bağımsız olarak 300'den fazla biçimde belgeleri görüntülemek için isteğe bağlı Doxis4 Imaging Service kullanımı
 • Gösterilen belgelerin başka uygulamalarla "paylaşımı"

Kayıt & Dizinleme

 • "Paylaşma" fonksiyonu üzerinden başka uygulamalardan belgeleri kaydetme
 • Çeşitli belge sınıfları için yapılandırılabilir dosyalama iletişim kutuları
 • Giriş alanları için sistem tarafında öneri değerleri ("Proposals")
 • Belge tanımlayıcıları için gösterim ve düzenleme fonksiyonları
 • Görevlere ve/veya belgelere "iecm bağlantıları" gönderme ve işleme

BPM ve Task Management

 • Güncel iş süreçlerine mobil çalışan entegrasyonu
 • Dijital posta kutularının kullanımı (kişisel, onaylanmış, yabancı ve grup posta kutuları)
 • İşlem kontrolü için fonksiyonlar (onaylama, temsilciye atamam)
 • Tüm işlem bilgilerinin gösterimi (meta veriler ve belgeler)

Yönetim

 • Örn. iletişim kutularını ve sonuç listesi tanımlarını dağıtmak için merkezi yönetim
 • Rol konseptleri için destek
 • Sunucu tarafında Customizing (Özelleştirme) özelliği için destek
 • Önceden tanımlanmış süreç modelleri için destek
Kayıtlı kullanıcılar için özel +Content
Doxis4 iECM-Suite'un tasarım istemcisi - Doxis4 cubeDesigner
Bilgi Sayfası

Doxis4 iECM-Suite'un tasarım istemcisi - Doxis4 cubeDesigner

Bilgi Sayfası »
Mobil cihazlar için istemci - Doxis4 mobileCube
Bilgi Sayfası

Mobil cihazlar için istemci - Doxis4 mobileCube

Bilgi Sayfası »